představujeme

„Velký učitel“ makrobiotického způsobu života.

Georges Ohsawa 

(původní jméno Yukikazu Sakurazawa) se narodil v r.1893 v Japonsku a po svém úspěšném vyléčení z vážné choroby pomocí tradičních orientálních praktik se rozhodl vyučovat je i na Západě – převážně ve Francii. Je autorem mnoha knih o praktikování jednotného vesmírného zákona v medicíně i běžném životě. Vytrvalým hledáním v moudrostech Orientu, experimentováním a logickým uvažováním, dal širší základy novému přístupu léčení, stravování a celkové životosprávy. Jádrem všeho je nové pojetí univerzálních zákonů vesmíru se známou polaritou jin – jang, které až na malé změny úspěšně přežívají dodnes. Během svého života však nestačí dovést všechny principy k dokonalosti a umírá ve věku přibližně 70 let na selhání srdce. Až teprve jeho žáci objeví chybu v jeho údajně mylné domněnce, že tělo zůstane trvale pevné a odolné, bude-li strava obsahovat více stahujících potravin typu jang. Jak již víme, zesilovaný jang časem křehne až se rozpadne na faktory jin. Jeho recepty zakládající na převaze obilovin a šedé soli byly upraveny.

 

  

Madam Francoise Riviere
z Francie je Nejstarší makrobiotička v Evropě! Již 44 let žije podle makrobiotických zásad a ve věku přesahujícím 80 let stále neslevuje ze svých životních cílů. Foto i nahrávka je pořízena na makrobiotické konferenci v Holandsku v r.2000

Záznam přednášky 
(219 Kb formát WMA)
 Stáhnout přehrávač WMA
  

 

Michio a Aveline Kushi - nejslavnější žáci G. Ohsavy.

Odešli z Japonska vyučovat netradiční vědy  do východní části USA a přesto, že je oběma již přes 70 let, projektují v Americe obrovské centrum zdraví a míru.

 

 

 

 

   Aveline zasvětila většinu života výuce tradičních praktik a vaření pro mírový svět. V r.1999 vážně onemocněla a jak přiznala, vždy nedodržovala zásady makrobiotiky v dostatečné míře a to hlavně na svých častých cestách. O jejím obětavém  životě se vedou široké diskuse. Na následky zhoubné nemoci zemřela 3.7.2001. Několik jejích nahrávek i  s vysvětlením jsou k dispozici.

 

Záznam přednášky 
(624 Kb formát WMA)
 Stáhnout přehrávač WMA

 

Michio vystudoval v Japonsku práva a dále se zdokonaluje v tradičních i západních vědách, aby mohl lépe proniknout do tajů života a univerza.

 

 Genová manipulace potravin

Záznam přednášky 
(461 Kb formát WMA)
 Stáhnout přehrávač WMA

Herman a Cornellia Aiharovi

Herman je dalším významným Ohsawovým žákem, který se usídlil naopak v západní části USA. V Californii založili studijní centrum Vega kde působil až do nedávné smrti. Bližší informace budou ještě doplněny. Foto je z r.1990.

 

 

 

  

Tomio Kikuchi

se narodil se v Japonsku r.1926.Je jedním z posledních, méně známých, žáků G. Ohsawy. Kolem r.1950 byl členem Ohsawova institutu jednotného zákona a měl na starosti i vydavatelství. Jeho cesta z Japonska směřovala v r.1955 do Brazílie a v r.1972 se stává „naturalizovaným“ Brazilcem. S jeho ženou Bernadetou a 5 dětmi žije v Sao Paulu. Zorganizoval otevření makrobioticé školy uznané i ministrem školství. Na rozdíl od ostatních přijal v r.1989 pozvání do Čech. Z tohoto roku pochází i fotografie, kterou jsem pořídil na jeho semináři ve Světlíku u Č.Budějovic. Škoda, že se nedochovala jeho nahrávka, kterou jsme přepsali do brožurky s 33 stranami a dodnes je zájemcům k dispozici. (Nahrávek bylo pořízeno několik a pokud ji ještě někdo vlastní nebo má o něm nové informace, prosím o poskytnutí.)